Lakenvelderiai vištų veislė

Lakenvelder reiškia baltą pasklidusią ant juodo lauko. Juodai baltas Lakenvelderių vištų raštas panašus į Lakenvelder galvijų ir ožkų spalvą, kilusią iš tos pačios vietovės. Užsienyje dar ši veislė liaudiškai vadinami “Shadow on a Sheet“ lapo šešėliai. Lakenvelderių vištos tiek gražios kiek ir naudingos. Guvūs, greiti, išgasdinti gali lengvai ant stogo užskristi kaip fazanai. Tačiau ramybės būsenoje vaikštinėja savo teritorijoje. Lakenvelderiai Vokietijoje įrašytos į nykstančių veislių sąrašą.

Lakenvelderių vištų raštas panašus į Lakenvelder galvijų ir ožkų spalvą.

Lakenvelderių vištų veislė pasižymi mėlynomis kojomis, tamsiai raudonomis akimis ir ilgomis krintančiomis uodegomis. Viengubos, vidutinio dydžio skiauterės, stačios tiek pas gaidžius, tiek pas vištas.

Lakenvelderių veislės viščiukai skiriamąją spalvą ir raštą įgauna tik po trečiojo šėrimosi. Standarto piešinys pakankamai sudėtingas, todėl pasitaiko įvairių nukrypimų nuo standarto. Ant vištų nugaros gali pasitaikyti keletas juodų arba margų plunksnų.

Veislė turi ir savo mažąją versiją – bantaminius lakenvelderius.
Siekiama, kad kiauterė būtų iš “penkių dantukų” laikoma tiesiai. Vidutinio dyžio, apvalūs karoliai. Maži, apvalūs ausų speneliai. Skiauterė ir karoliai yra šviesiai raudoni, ausų speneliai balti.

Kiaušiniai balti, mažesnio arba vidutinio dydžio. Sudeda 150+ kiaušinių per metus.
Lakenvelderių žiedo skersmuo gaidžiui 18 mm, vištai 16 mm.
Bantaminiams lakenvelderiams 13mm ir 11mm.

Lakenvelderių vištų veislės geros savybės:
Gražaus piešinio, patrauklios išvaizda.
Gerai deda kiaušinius.
Labai atsparūs.
Puikūs lesalų ieškotojai.
Viščiukai greitai subręsta.
Tinka laisvai laikyti.
Labai saugo pulką.

Lakenvelderių vištų veislės blogosios savybės:
Gali gerai skraidyti.
Ne mėsinis paukštis.
Nėra geras kaip naminis gyvūnas.
Gali būti agresybus naujiems ar kitiems pulko paukščiams.
Saugusios vištos nėra linkusios perėti.

Pirmi istoriniai įrašai apie Lakenvelderių vištas pasirodė 1727 m. „Lakenvelder“ arba „Lakenfelder“ yra naminių vištų veislė, kurios kilmė siejama su Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos sritimi ir kaimyninėmis Nyderlandų vietovėmis.

Vokietijoje 1907 m. Hanoveryje buvo įkurta Lakenvelderių veisėjų asociacija. Lakenvelderiai pirmą kartą buvo importuoti į Britaniją 1901 m., o buvo parodytas Shrewsbury mieste 1902 m. Jungtinėse Valstijose 1939 m. buvo priimtas Lakenvelderių vištų veislės standartas Amerikos paukštininkystės asociacijos.

Vokietijos Lakenvelderių vištų klubas. 1907 metais visuotiniame susirinkime 10.10 d. Hanoveryje buvo įkurta Lakenvelderių vištų veisėjų asociacija. Kai buvo įkurta speciali asociacija, jau buvo aiškios idėjos apie veislę. 1906 m. kaip pavyzdinis projektas Lakenvelderių viščiukų auginimo standartas, buvo pripažintas ir su nedideliais pakeitimais galioja iki šiol. Steigėjai buvo: Rönau, Heyen, Dr. Braune ir Lohse. https://www.lakenfelder-sv.de/

Olandijos Lakenvelderių ir Varverkų (Vorwerk) vištų klubas įkurtas 1980 m. skatina Lakenvelderių vištų veisimą ir laikymą. 1992 m. prisijungė Varverkų klubas. Palaikomi ryšiai tarp abiejų veislių auginotojų tuo tikslu kasmet organizuojama klubo diena, leidžiamas klubo žurnalas besiruošiant visuotiniam narių susirinkimui. Narystė būna pirmiausiai bandomoji, o po to tikro laiko priimama tikraisiais nariais. https://www.lakenvelder-vorwerkclub.nl/

Parengė LIETUVOS DEKORATYVINIŲ IR VEISLINIŲ PAUKŠČIŲ AUGINTOJŲ DRAUGIJA

Lakenvelderiai vištų veislė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų