Kas yra paukščių standartas ir vertinimo taškai?

Tikriausiai ne vienam girdėtas žodis standartai. Parodose naminiai paukščiai vertinami pagal standartą. Kas tai yra?
Veislės standartas bendrąja prasme aprašymas kaip turėtų atrodyti pavyzdinis naminis paukštis. Tai standartizacijos dokumentas, nustatantis normas ir reikalavimus, požymius, tipinius veislės aprašymus ir kitas veislės ypatybes. Gali būti pildomas ir atnaujinamas periodiškai.
Standartais vadinama knyga, kurioje surašyti visų veislių standartai. Veislės standarto priėmimas ilgas ir sudėtingas procesas. Susirenka grupė tos veislės augintojų ir ekspertų, jie diskutuoja, priima sprendimus kaip turėtų atrodyti idealus tos veislės paukštis. Vyksta įvairios standartizavimo procedūros, kuriose surašoma viskas kuo tiksliau, kad būtų galima atpažinti visus veislės požymius.
Vienas pagrindinių profesionalių parodų tikslų – palyginti gyvūnus. Žmonės vertinantys kaip paukščiai atitinka aprašytą standartą yra vadinami teisėjais. Norint tapti teisėju reikia labai ilgai ir kruopščiai mokytis, jog būtų galima kuo objektyviau įvertinti parodos eksponatus. Privaloma išlaikyti praktinius ir teorinius egzaminus, tik tuomet suteikiama kvalifikuoto teisėjo licencija. Tačiau kai kuriose šalyse, teisėju gali būti skiriamas ir egzaminų nelaikęs, bet turintis didelę praktinę darbo patirtį su eksponuojamais paukščiais.
Naminių paukščių teisėjas vertindamas paukščius parodoje vadovaujasi standartų knyga kaip elementoriumi. Lygiai taip pat rimtai veislinį darbą dirbantis augintojas, turėtų vadovautis ne savo nuojauta, o patvirtintomis taisyklėmis. Žinoma, jeigu siekia išauginti tobulą paukštį, kuris būtų vertinamas ir pripažįstamas Europoje.
Gali būti Anglijos, Amerikos, Europos paukščių standartai. Dar yra veislių, kurios atpažįstamos tik tam tikrose šalyse. Lietuvoje daugiausia vadovaujamasi Europos naminių paukščių standartais.
Pagrindiniai naminio paukščio taškai . 
Galbūt žinote kaip tiksliai lietuviškai vadinasi raudonai pažymėtos kūno dalys? Būčiau dėkingas už pasiūlymus.

Kas yra paukščių standartas ir vertinimo taškai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų