Paukščių ir gyvūnų paroda Šiauliuose 2022 apžvalga

Paukščių parodoje buvo pristatytos įvairios paukščių veislės. Ir balandžiai, ir vištos, ir viščiukai, žąsys, antys. Galima buvo surasti inkubacinių kiaušinių perinimui. Veikė edukacinis triušių kiemelis. Vyko prekyba pašarais ir lesalais gyvūnijai, knygomis, suvenyrais. Dalyviai atvyko iš visos Lietuvos.
Daugiau nuotraukų iš parodos surasite facebook paspaudę čia>>

Generalinio rėmėjo “ADZIDA” direktorius Ailonis Voveris, parodos organizatorius Rimantas Beneta, “Gyvas kalnas” Dalia ir Dimitrijus Jakovlevai

Pagrindinis organizatorius „Šiaulių dekoratyvinių paukščių augintojų klubas“. Klubo pirmininkas Rimantas Beneta džiaugėsi renginiu, kuris leido bent šiek tiek kaip jis teigė „žmonėms įkvėpti oro“. Nors šį kartą paroda kiek mažesnė gyvūnų įvairove negu ankstesnė. Ne vienam sutrukdė planus netikėti covid testų rezultatai. Nebuvo galima demonstruoti papūgėlių, alpakos užstrigo orouoste ir t.t. Iš ryto balandžius atvežę ir pardavinėję balandininkai taip pat ilgai neužsibuvo ir išskubėjo namo. Bet Rimantas kaip visada išliko optimistiškas ir gerai nusiteikęs, džiaugėsi, kad susirinko nemažas būrys paukščių mylėtojų.

„ADZIDA“ parodoje pristatomi lesalai paukščiams pagaminti Lietuvoje, draugiški aplinkai, pagaminta be GMO ir saugūs augintiniui.

Paukščių augimu rūpinosi ir lesalus reprezentavo pagrindinis parodos generalinis rėmėjas „ADZIDA“. Anot įmonės direktoriaus Ailono Voverio, malonu padėti Šiaulių klubo pirmininkui, o tobulėti yra visada kur.

Parodoje neišvengta ekonominių ir politinių temų. Dažno paukštininko pokalbių tema didėjančios lesalų, kuro kainos, koreguojančius paukščių auginimo planus.

Aktyviausi “Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos nariai” už pristatytus paukščius apdovanoti taurėmis. Rolandas Pauža auginantis tūkstantį dekoratyvinių ir veislinių vištų. Vaidas Bataitis už atvežtų vištų ir viščiukų kolekciją. „Gyvas Kalnas“ sodybos šeimininkai Dalia Jakovleva ir Dimitrijus Jakovlevas. Irmantui ir Aušrai Švedarauskams diplomai ir kita atributika.

Edukacijas vaikams vykdė su balandžiais Gediminas Rapalis “Klaipėdos apskrities dekoratyvinių paukščių augintojų klubo” pirmininko pavaduotojas.

Reinoldas Liaudanskas “Palangos balandininkų klubo pirmininkas” atvežė Klaipėdos aukštaskraidžius ir džiaugiasi artėjančiu klubo dešimtmečiu.

Klaipėdos ir Palangos klubai kartu į parodą atvežė įvairių balandžių veislių. Narveliuose ir didžiuliame voljere burkavo: Klaipėdos aukštaskraidžiai, Nikolajevo aukštaskraidžiai, Liepojos baltauodegiai, poviniai, pašto balandžiai ir kiti.

Parodoje “Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos” prezidentas Ramūnas Naruševičius su Klaipėdos krašto balandininkais.

Didelę paukščių auginimo patirtį turintis paukščių augintojas Rolandas Pauža kvietė įsigyti įvairiausių veislių vištų inkubacinių kiaušinių. Kiekviena kiaušinių pakuotė paženklinta atitinkamos veislės užrašais. O pradedantiesiems ar tiesiog, kurie nežino kokios veislės kiaušinių jie norėtų įsigyti, Rolandas atversdavo nuotraukų katalogą, kuriame buvo inkubacinių kiaušinius dedančių veislių fotografijos. Taip paprasčiau išsirinkti komentavo patyręs paukštininkas.

Sodybos „Gyvas kalnas“ kampelis kaip visada buvo labai gyvas. Buvo ir dekoracijų su žibutėmis, šieno lizdeliais, margučiais ir kitomis puošmenomis. Voljeruose gageno didžiulės žąsys ir „čiužinėjo“ pasipūtę kalakutai. Pristatytos iš Lietuvos LSMU Gyvulininkystės instituto užveistos Lietuvos vištinės žąsys. Saugoma ir puoselėjama Lietuvos žąsų veislė.

Vaidas Bataitis jau iš vakaro paukščius maudė, ruošė, kedeno fenu plunksnas, kad būtų tvarkingi. Į parodą atvežė gausią veislinių paukščių kolekciją. Prekiavo inkubaciniais kiaušiniais ir viščiukais. Daug dėmesio sulaukė Indijos (Bėgikių) greitųjų ančių jaunimas, kuris buvo visas išparduotas.

Aušra ir Irmantas Švedarauskai atvežė įspūdingų Bramų. Šilkinių vištų, Bramų jaunimo, įvairių inkubacinių kiaušinių. Jaunimas ir beveik visi kiaušiniai buvo greitai išpirkti.

Didelį būrį įvairių vištų veislių pristatė ir pardavinėjo Daiva su vyru. Anot augintojos, priversti šiek tiek mažinti savo sparnuočių būrį, palikti tik gražiausias vištų veisles. Tačiau pardavinėjant vienas vištas, jos vyras sako, kad šios gražios ir jas reikėtų pasilikti. Ne vieną paukščių augintoją paperka plunksnų puošnumas ir mažinimo programą nelengva įgyvendinti.

Kiekviena paroda kažką atneša į paukštininkų gyvenimus. Kam susitikimus su draugais, kolegomis, kam naujas pažintis ar įsigytus paukščius.

Pagarbiai, pirmininkas

LIETUVOS DEKORATYVINIŲ IR VEISLINIŲ PAUKŠČIŲ AUGINTOJŲ DRAUGIJA

P.S. Mano medinė Indijos (Bėgikė) greitoji antis narvelyje ant kurios kortelės užrašiau, jog nešerti ir nelesinti išspaudė ne vienam lankytojui šypseną, o vaikai drąsiai glostė jos snapą pro narvelio viršų.

Reikia tikėtis, jog ateityje dėl griežtėjančių gyvūnų gerovės įstatymų parodų narveliuose vis dar matysime gyvus paukščius.

Paukščių ir gyvūnų paroda Šiauliuose 2022 apžvalga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų