FAKE NEWS: balandis įveikė 15 000km

Amerikos sportinių balandžių bendruomenė pasipiktinusi dėl balandžio surasto Australijoje. Ir gavosi labai rimta, iš kitos pusės juokinga, bet labai įdomi, pamokanti istorija. Pasirodė daug skambių antraščių: “Balandis įveikė 15 000km”, “Iš Amerikos balandis atskrido į Australiją”, “Australija nori nužudyti Ramųjį vandenyną perskridusį JAV balandį”.

Spaudoje rašoma, kad sportinis balandis iš Amerikos perskridęs vandenyną atsirado Australijoje. 15 000 km įspūdinga kelionė. Ekspertai mano, jog neįtikėtina, kad paukštis galėjo visą laiką skristi. Manoma, kad balandžio kelionė galėjo vykti kokiu nors Cargo laivu.

Australijoje Kevinas CHellli-Birdas aptiko išsekusį paukštį savo kieme, 48 km į prietryčius nuo Melburno ir nuo tada jis ten.

“Balandžiui buvo suteiktas Džo vardas išrinkto JAV prezidento Joe Bideno garbei. Nors dėl vardo buvo sudvejota, galbūt reikėjo pavadinti Donaldu ir kreiptis į dar esamą prezidentą, kad šis suteiktų malonę ar diplomatinį imunitetą”. – teigė balandį pastebėjęs augintojas Kevinas.

Australijos karantino tarnybos ketvirtadienį susisiekė su Kevinu ir paprašė, kad jis sugautų paukštį, mat baiminamasi, kad jis gali turėti ligų užkratą, todėl galbūt reikėtų sunaikinti. Agro kultūros departamentas atsakingas už biologinę apsaugą sunerimęs, nes tai tiesioginė rizika Australijos paukščių gyvenimui ir visai naminių paukščių industrijai. Todėl Australijos veterinarinė tarnyba rekomendavo balandį sunaikinti.

Gyvūnų mylėtojai taip pat sunerimę, kad balandis čia niekuo dėtas ir departamentas turėtų padaryti išimtį po karantino. Australijos balandžių augintojas taip pat nežino ką daryti, nes auginti irgi jo negali, kadangi už tai gresia atsakomybė. Todėl bus nusamdyti profesionalūs paukščių gaudytojai.

Balandžio žiedas buvo paženklintas retu U.S. įrašu. Susisiekus su Amerikos sportinių balandžių organizacija, buvo gautas patvirtinimas, jog šis žiedas priklauso jų organizacijos balandžiui. Tas sportinis balandis spalio 29 dieną pasimetė Amerikoje sportinėse varžybose.

Vėliau gavus balandžio Autralijoje nuotraukas amerikiečiai patikslino, jog žiedas priklausė mėlynam sportiniui balandžiui. Visai ne tokiam, koks nufotografuotas atskridęs į Australiją. Todėl greičiausiai šis balandis visai ne iš Amerikos, o gimęs Australijoje. Dėl šios priežasties nereikėtų balandžio nužudyti ar kitaip sunaikinti.

“Žiedų padirbinėjimo, neteisingo žiedavimo pasitaiko vis daugiau, nes žmonės užsiimantys šiuo hobiu nesąmoningai perka, kai kuriems trūksta žinių” – teigė amerikiečių atstovas.

Nusivylimas, kad netikra informacija išplito taip greitai ir gavosi melaginga istorija. Faktas, jog joks balandis iš Amerikos neatskrido į Australiją.

Todėl Lietuvos naminių paukščių augintojams rekomenduojame žieduoti tinkamais žiedais. O jeigu nežinote kaip žieduoti? Kur įsigyti žiedų dekoratyviniams ir veisliniams paukščiams? Kreipkitės informacijos nurodytais kontaktais.

Konsultacijos apie dekoratyvinių ir veislinių paukščių žiedavimą:
Linas tel. +370 625 29829 Goncas001@yahoo.com

Žiedai namuose auginamiems paukščiams:
Ramūnas tel. +370 659 70167

LIETUVOS DEKORATYVINIŲ IR VEISLINIŲ PAUKŠČIŲ AUGINTOJŲ DRAUGIJA

Parengta pagal Amerikos ir Australijos žiniasklaidą.

FAKE NEWS: balandis įveikė 15 000km

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų