Gaidžio giedojimas, mėšlo kvapas Prancūzijoje bus apsaugotas kaimo paveldas

Po daugybės ginčų kaimo vietovėse Prancūzijos parlamentas priėmė įstatymo projektą, kuriame kaimo kvapai ir garsai įtvirtinti kaip saugomas nacionalinis paveldas.

Garsai kaip gaidžio giedojimas, bažnyčios varpo skambėjimas auštant. Iš netoliese esančios arklidės, kiaulidės sklindantis mėšlo kvapas. Traktoriaus ūžesys, kurtinanti cikadų daina, svirplių gaudesys ar nesuderinamas varlių kurkimas naktimis. Ančių krykimas, avių bliovimas ir panašūs garsai kaime.

Daugiamečiai kaimo garsai ir kvapai, tokie kaip šie, praėjusią savaitę buvo apsaugoti Prancūzijos įstatymais, kai įstatymų leidėjai priėmė įstatymo projektą dėl „jutiminio kaimo paveldo“ išsaugojimo. Tai iššaukė daugelio žmonių vieši ginčai ir skundai daugiausiai dėl triukšmingų gyvūnų kaime.

Ginčai, aktualumas, trintis tarp miesto ir kaimo žmonių išaugo pandemijos metu. Daugelis Prancūzijos miesto gyventojų po pirmosios Covid-19 bangos bėgo ar net pirko namus užmiestyje kaimo vietovėse. Tačiau praėjus tam tikram laikui dalis miestiečių pradėjo gailėtis kaimo gyvenimo. Pavyzdžiui, viena pensijinio amžiaus pora atsikėlusi iš miesto padavė į teismą kaimynus dėl anksti rytą giedančio gaidžio kaime. Buvo vienas ir tragiškesnių įvykių, kai įsiutęs vyras sušaudė gaidį vardu „Marselis“. Vėliau vyrui buvo skirta 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Gyvenimas kaime reiškia priimti ir kai kuriuos nepatogumus“, – teigė Joël Giraud, Prancūzijos vyriausybės vyresnysis ministras, atsakingas už kaimo gyvenimą. Pasak jo, būtų iliuzija kaimą idealizuoti kaip tobulą ramybės prieglobstį. Dar kitas ūkininkas buvo parašęs atvirą laišką prieš naujokus, „daugiausia miestietiškos kilmės“, kurie persikelia į kaimą “ir atranda, kad „kiaušiniai ant medžių neauga“.

“Šis įstatymas nereiškia, kad ūkininkai galės daryti viską, kas jiems patinka”, – sakė Mr. Levi. „Idėja yra sukurti gero elgesio kodeksą.“ Suteikti merams daugiau įgaliojimų sklandžiai išspręsti kylančius ginčus kaime.

LIETUVOS DEKORATYVINIŲ IR VEISLINIŲ PAUKŠČIŲ AUGINTOJŲ DRAUGIJA

Parengta pagal Prancūzijos žiniasklaidą.

Gaidžio giedojimas, mėšlo kvapas Prancūzijoje bus apsaugotas kaimo paveldas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų