Paukščių žiedai ar reikės Lietuvoje naminiams paukščiams pasų?

Naminiai dekoratyviniai ir veisliniai paukščiai Lietuvoje žieduojami labai vangiai. Tą parodė ir praėjusioje konferencijoje naminių paukščių augintojams LR Žemės Ūkio Rūmuose pristatyto tyrimo išvados. 77% apklaustų žmonių nežieduoja paukščių. Geriausius veislinius paukščius žieduoja 13%, kartais žieduoja 5%, žieduoja visus paukščius 3%, reguliariai žieduoja tik 2%.

Paukščių pomėgį atradusiems, primename, kad žiedas ant paukščio kojos, vadinama plastikinė arba metalinė juostelė, uždedama aplink paukščio koją. Žiedas užneriamas ant jauno paukščio kojos ir užaugus paukščio kojai nėra galimybės jo nuimti. Todėl negalima žieduoti suaugusio paukščio.

Žiedo diametras matuojamas milimetrais skiriasi priklausomai nuo paukščio veislės. Didesnėms vištų veislėms reikia didesnio skersmens žiedų. Žiedo skersmuo dažnai skirtingas net tos pačios veislės gaidžiui ir vištaitei. Dažniausiai gaidžių kojos būna storesnės už vištų. Pavyzdžiui, Bramus gaidžius reikia žieduoti 27 mm, o vištaites 24 mm skersmens žiedu. Nykštukinėms veislėms žiedų diametras beveik dvigubai mažesnis, pavyzdžiui, Šabo gaideliui priklausytų dėti 13mm, o vištaitėms 11mm. Lygiai taip pat pagal griežtą tvarką žieduojami vandens paukščiai, fazanai ir kitos veislės.

Populiariausių naminių paukščių veislės ir žiedai.

Dabar žiedai paukščiams kaip žmogui pasas. Žmogus pasą gali pamesti, o paukštis su savo žiedu gyvena visą gyvenimą, nes žieduojami būnant kelių savaičių amžiaus.

Ar reikės naminiams paukščiams pasų? Šiuo metu Lietuvoje kiek žinoma, pasus turi tik lenktyniniai, sportiniai arba kitaip pašto balandžiai, kuriuos globoja Lietuvos balandžių sporto federacija. Poreikio turėti pasus naminiams ir dekoratyviniams paukščiams šiuo metu nėra. Bet griežtėjant gyvūnų gerovės reglamentams, kitiems biurokratizmams gali atsirasti ir tokio pobūdžio papildomas ženklinimas.

Lenktyninio, sportinio arba pašto balandžio pasas.

Žiedai naudojami atskiriems paukščiams identifikuoti ir gali būti naudojami įvairiems tikslams:

1.Veisimui. Žiedai gali būti naudojami tam tikroms viščiukų veislėms ar rūšims nustatyti, o tai gali būti naudinga veisimui ir genetiniams tyrimams.

2. Stebėjimas. Žiedai taip pat gali būti naudojami atskirų paukščių amžiui ir istorijai sekti, pvz., kada jie buvo išsiritę ir kada pradėjo dėti kiaušinius.

3. Paukščių parodoms. Žiedai gali būti naudojami paukščiams, dalyvaujantiems paukštininkystės parodose, konkursuose ar parodose, atpažinti ir vertinti. Norint laimėti taurę paukščių parodoje reikia, kad paukščiai būti žieduoti tinkamo diametro žiedais.

4. Ligų kontrolė. Žiedai gali būti naudojami norint nustatyti, kurie paukščiai buvo paskiepyti nuo tam tikrų ligų, o kurie ne, o tai gali padėti kontroliuoti ligas.

5. Naminių paukščių apskaitos kontrolė.

6. Savininko identifikacija. Pavyzdžiui, Vokietijoje dėl paukščių gripo užsiregistravę gali pretenduoti i išlaidas susijusias dėl paukščių sunaikinimo. Tačiau pretenduoti į išmokas, kurios siekia nuo trijų iki keturių skaitmenų, vienas iš reikalavimų, kad paukščiai būtų žieduoti.

Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija rekomenduoja žieduoti savo naminius paukščius. Galėsite laimėti prizus, taures, diplomus paukščių parodose. Labiau pažinsite savo paukščius. Žiedavimas vienas pirmųjų žingsnių link profesionalaus paukščių auginimo.

Kviečiame užsisakyti 2023 m. žiedus iš mūsų draugijos registro! Perkant iš komercinių žiedų pardavėjų arba užsakinėjant savarankiškai žiedai gali būti netinkami parodų dalyvavimui. Kilus klausimams rašykite pauksciudraugija@gmail.com

Žieduojamos yra dekoratyvinės ir veislinės vištos, įvairių veislių antys, žąsys, kalakutai, patarškos, putpelės, fazanai, balandžiai ir kiti paukščiai.

Dėl žiedų kreiptis pauksciudraugija@gmail.com arba tel. +370 659 70167

Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija.

Paukščių žiedai ar reikės Lietuvoje naminiams paukščiams pasų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų