Šiaulių paukščių paroda-mugė su koncertu ir piešinių konkursu

Parodos iškilmingas atidarymas su vaikais ir koncertu. “Mums didelė garbė, kad vaikų meno mokyklos sutiko dalyvauti parodoje. Balandininkams labiausiai įdomu kaip vaikučiai nupieš balandžius. Kad kuo gražiau, kad kuo panašiau” – sakė “Šiaulių Dekoratyvinių Paukščių Augintojų Klubo pirmininkas” Rimantas Beneta.

Rimantas Beneta “Šiaulių Dekoratyvinių Paukščių Augintojų Klubo” pirmininkas
Susirinkusius sveikino “Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos” prezidentas Ramūnas Naruševičius. Gražius žodžius ir palinkėjimus sakė “Palangos balandininkų klubo” pirmininkas Reinoldas Liaudanskas.

“Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos” prezidentas Ramūnas Naruševičius kartu su “Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos” pirmininku Linu Petraška už balandininkystės populiarinimą apdovanojo: Rimantą Benetą, Reinoldą Liaudanską ir Gediminą Rapalį – diplomais ir suvenyrinėmis lėkštėmis.

 

Geros paukščių parodos-mugės ir kūrybingo skrydžio piešiantiems vaikams linkėjo “Lietuvos balandžių sporto federacijos” pirmininkas Algis Kisielius.

 

Rolandas Pauža su sūnumi Šiaulių parodoje-mugėje.
Vienas iš Rolando Paužos atvežtų paukščių.

Naminių paukščių augintojas Rolandas Pauža atvežė parodyti įdomių veislinių vištų. Ir didelių bramų, ir sidabrinių viandotų, ir paduanų, ir sebraitų, ir šabukų ir t.t. Sėkmingai pardavinėjo inkubacinius kiaušinius, buvo net susidariusi prie prekystalio eilė norinčių įsigyti ir išsiperinti įdomesnių veislių viščiukų. Žinoma, Šiaulių kelionės nepraeina be nuotykių. Praėjusiais metais kelionę į Šiaulius apkartino išbėgęs ir automobilio priekį buferį sugadinęs kiškis, o šiais metais kažkas sugebėjo atsitrenkti į stovintį, priparkuotą paukštininko automobilį. Bet Rolandas sakė, svarbiausiai, jog niekas nesusižeidė.

Didelio dėmesio sulaukė “Gyvas kalnas” žąsys.
Dimitrijus ir Dalia Jakovlevai su Rimantu Beneta.

Sodybos “Gyvas Kalnas” šeiminkai Dimitrijus ir Dalia Jakovlevai pristatė dalį savo auginamų veislinių vištų ir balandžių. Buvo galima pamatyti Lietuvos vištines žąsis, didžiulį pasipūtusį kalakutą, povinius, mėsinius, perukinius balandžius ir kitus paukščius. Didelio dėmesio sulaukė Tulūzų žąsys – žmonės klausė kiek sveria, kiek kiaušinių deda, kodėl tokios didelės ir t.t. Pavyko nemažai parduoti atvežtų paukščių. Netgi kurioziška paukščių, kurių niekas nepirko Lenkijoje, kitose vietose savo naujus šeiminkus surado Šiauliuose.

Ramūnas Naruševičius ir Jurgis Valiūnas auginantis lietuvišką balandžių veislę Lietuvos paštinius parodinius.

Parodoje balandininkas Jurgis Valiūnas pristatė visą Lietuvos paštinių parodinių kolekciją. Balti, geltoni, citrininiai, juodi, mėlyni.. Per šimtas tokios veislės sparnuočių saugoma Jurgio balandinėje. Balandininko atvežti Uzbekų dvikuočiai buvo beveik visi išpirkti.

Šiaulių parodoje – mugėje apsilankė balandžių ir naminių paukščių augintojai ne tik iš Lietuvos, bet atvyko ir iš Latvijos, Estijos.

Ramūnas Naruševičius ir svečiai iš Estijos.
Šiaulių paukščių paroda-mugė su koncertu ir piešinių konkursu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų