Paukščių paroda, kurioje buvo ir karališkų vištų veislių

„Čia tai bent!“, „Na čia tai geras!“, „Pažiūrėk koks gigantiškas!“, „Oho“, „Koks kuodas!“,  – pažintinėje paukščių parodoje aidėjo daug nuostabos šūksnių ir gerų emocijų. Nuolatiniam Kauno „Urmo“ pirkėjui atrodė, kad skamba muzikinis fonas su įrašytais naminių paukščių garsais. Netikėtai atklydę į parodos salę žmonės labai nustebdavo ir akimirkai sustodavo: „Jie gyvi, čia tikri paukščiai, čia ne garso įrašas“. Tik atsigavę nuo netikėtumo kauniečiai ir miesto svečiai su didžiuliu susidomėjimu leidosi į dekoratyvinių paukščių parodą. „Džiaugiamės, kad suteikėme tiek gerų emocijų miestelėnams, pabendravome tarpusavyje, aptarėme aktualijas ir pasidžiaugėme nuveiktais darbais“, – pasakoja renginį balandžio 23-24 dienomis organizavusios Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos vadovas Linas Petraška.

Didelio parodos lankytojų dėmesio susilaukė didžiulis Bramų veislės gaidys – tikras vištų karalius. Paukštį parodai pristatė Aušra ir Irmantas Švedarauskai.  Patys paukščių augintojai Bramus įvardija kaip elegantiškus paukščius, kurie juda su malonumu ir tik turėdami tikslą, todėl ne veltui dažnai yra  vadinami „karališkąja vištų veisle“. Bramų vištos labai ramios ir pasitikinčios, pasižyminčios tolerancija, todėl lengvai susidraugaus ir sugyvens su kitomis paukščių veislėmis, todėl yra rekomenduojamos auginti pradedantiesiems.

„Gyvo kalno“ sodybos šeimininkai Dalia ir Dimitrijus Jakovlevai į parodą atkeliavo ir pristatė daug įvairių paukščių: nuo mažiausių Šabo veislės iki didžiulių kalakutų. „Džiaugiamės auginamomis Lietuvos vištinėmis žąsimis, kurių išsaugojimu rūpinasi LSMU Gyvulininkystės institutas. Šios žąsys nereiklios, geras kiaušinių verstumas. Žinoma, pristatyti šiuo metu žąsis parodai ne pats tinkamiausias laikas, nes pavasarį vyksta meilės ritualai ir žąsinai dėl didelės meilės išpeša keletą plunksnų savo numylėtinėms“, – pasakoja Dalia.

Tuo tarpu Vaidas Bataitis su sūnumi parodoje vos spėjo suktis pasakodami apie viščiukus ir kiaušinius. Indijos bėgikes (greitąsias antis) pirkėjai bemat išgraibstė.

Rolandas Pauža neatsiliko ir siūlė didžiausią inkubacinių kiaušinių pasirinkimą pagal veisles. Inkubaciniai kiaušiniai skirti paukščių perinimui ir gerokai brangesni už paprastus kiaušinius parduotuvėje. Už vieną kiaušinį galima pakloti 1,5-3 eurus. Tačiau atsirado gurmanų, kurie pirko visą dėžutę kiaušinių, kad pirmą kartą paragauti anties kiaušinių.

„Didžiuojamės Raimondo Rutkausko Europoje įteisintų Lietuvos žuvėdrėlių kolekcija. Žinoma, dėl vietos stygiaus parodoje buvo galima pamatyti tik mažą dalį šio grožio. Padėkos ir pagyrimo žodžių tikrai nusipelnė balandininkas Arvydas Kudūkis, kuris su savo auginamais balandžiais atvyko net iš Zarasų. Be abejo parodos lankytojus sudomino grakštūs poviniai balandžiai. Čia parodoje, ne vienas lankytojas užduoda augintojams klausimų, o kaip gi šie balandėliai lesa ir geria? Todėl paukščių augintojai dirbo ir konsultantais ir patarėjais ir edukatoriais. Gražūs Lahore veislės balandžiai, kuriuos žmonės tapatina su pingvinais. Parodos lankytojams pristatėme ir baltų vestuvinių balandžių“, – pasakoja Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos prezidentas Ramūnas Naruševičius.

Neišvengta parodoje ir politinė tema. Ant vieno iš narvelių stovėjo ukrainietiškas keramikinis gaidys, lygiai toks pat, kokį visai neseniai lankydamasis Ukrainoje, kaip nenugalimos dvasios simbolį, dovanų gavo Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Džonsonas.

Neliko nepastebėti ir tarp gyvų paukščių narveliuose eksponuojamos medinės gaidžio ir anties figūrėlės su šmaikščiais užrašais „Piktas gaidys – nelesinti!”. Reikia tikėtis, jog griežtėjantys gyvūnų gerovės europiniai reglamentai, ekonominė situacija nesužlugtys paukščių augintojų, nes kitu atveju ateityje galėsime grožėtis tik nuotraukomis ar dirbtinėmis paukščių figūrėlėmis.

Inga Gvergždienė itin pasistengė ir atvežė parodyti bibliotekoje išsiritusius ir labai vaikų mylimus bei jau gerokai ūgtelėjusius viščiukus. Taip, taip, teisingai supratote, viščiukai išsirito Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pagynės padalinyje ir buvo edukacinės programos vaikams „Kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis?“ dalis.

„Miesto žmonės matydami eksponuojamas didžiules žąsis dažnai jas painioja ir vadina antimis. Todėl paukščių augintojai stengėsi supažindinti su auginamų paukščių veislėmis. Mažieji parodos lankytojai galėjo ne tik pamatyti, bet ir paliesti, paglostyti mažus viščiukus ir vištas. Džiugu buvo matyti tiek daug susidomėjusių žmonių dekoratyviniais ir veisliniais paukščiais. Žmonės pavargę nuo pandemijos, slegiančių problemų ir pasiilgę geras emocijas paliekančių renginių. Per dvidešimt Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos asociacijos narių pristatė Lietuvoje auginamas populiarias vištų, ančių, žąsų, kalakutų veisles ir keletą Europoje retų vištų veislių egzempliorių. Balandžius eksponavo balandininkai – Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos nariai. O norintys įsigyti vienintelį Lietuvoje gaminamą (lietuvišką) inkubatorių „InToJon“ ar „Adzida“ pašarų, turėjo tam puikią galimybę“, – dalinasi mintimis po parodos Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos vadovas Linas Petraška.

Paukščių paroda, kurioje buvo ir karališkų vištų veislių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų