Laisvai laikomų vištų kiaušinių nebus prekyboje Didžiojoje Britanijoje nuo pirmadienio

Dėl paukščių gripo situacijos vištos jau keletą mėnesių buvo uždarytos patalpose, o jų kiaušiniai dabar turi būti kitaip ženklinami.

JK vartotojai nuo pirmadienio (2022.03.21) nebegalės pirkti laisvėje laikomų kiaušinių, primename, kad naminiai paukščiai į lauką neleidžiami nuo lapkričio, nes baiminamasi paukščių gripo protrūkių.

Ant parduotuvėse parduodamų kiaušinių turės būti lipdukas arba etiketė, nurodanti, kad jie iš tikrųjų yra „tvarto kiaušiniai“ – taip vadinami kiaušiniai, kuriuos deda nuolat patalpose laikomos vištos.

JK šią žiemą vyriausybės pareigūnų teigimu, „didžiausias paukščių gripo protrūkis – Anglijoje užregistruota daugiau nei 80 protrūkių”.

Todėl JK vyriausybė įsakė nuo lapkričio mėnesio paukščius, auginamus mėsai ir kiaušiniams, laikyti patalpose, kad sumažėtų protrūkių rizika. Laikas, kurį jie buvo laikomi patalpose, reiškia, kad jų kiaušiniai dabar nebegali būti ženklinami kaip laisvai laikomų vištų.

Taisyklės taikomos visiems paukščiams, nesvarbu, ar ūkyje auginama viena višta, ar tūkstantis vištų dideliame pramoniniame paukštyne.

Laisvai laikomų vištų kiaušinių nebus prekyboje Didžiojoje Britanijoje nuo pirmadienio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų