Įdomūs faktai apie vištas. Ar žinojote?

 1. Pasaulyje vištų yra daugiau negu žmonių. Aštuoni milijardai žmonių, o vištų daugiau negu dvidešimt milijardų.
 2. Vištos atpažįsta žmonių veidus. Skiria pagal veido formas, labiau patinka proporcingi veido bruožai.
 3. Vištos mato spalvotai geriau negu žmonės.
 4. Vištos gali rodyti empatiją. Tyrimai parodė, kad vištai perekšlei padidėja širdies ritmas, suintensyvėja pojūčiai, kai kas nors atsitinka jos viščiukams. Tai reiškia būsenos pasikeitimą – jausmus.
 5. Vištos bendrauja viena su kita. Dalijasi informacija pulke apie maisto vietas, įspėja apie gresiantį pavojų. Viščiukai bendrauja daugiau negu 24 garsais, kurių kiekvienas turi skirtingą reikšmę
 6. Vištos jaučia. Turi skausmo receptorius, todėl gali jausti skausmą ir kančią.
 7. Vištos gali sapnuoti. Miego metu kaip ir žmonės jos patiria greitus akių judesius (REM), o tai reiškia miego ir sapnų fazę.
 8. Vištos gali būti užhipnotizuotos. Dažniausias hipnotizavimo būdas – laikyti vištos galvą prie žemės ir lazda nubrėžti liniją išilgai, pradedant nuo snapo ir judant į išorę priešais vištos snapą. Jeigu bus padaryta tinkamai, paukštis į liniją 15-30 sekundžių spoksos nejudėdamas.
 9. Vištos žino kas yra viršininkas. Kaip ir žmonės pulkuose sudaro socialines struktūras. Ypač ryšku vištidėje išsirikiavimas ant kopėčių. Įtakingiausios vištos tupi aukščiausiai.
 10. Grėsmingo dinozauro T. REX artmiausias gyvas giminaitis yra vištos.
 11. Vištos gali pasirinkti viščiukų tėvą. Višta gali poruotis su daugybe skirtingų gaidžių, tačiau jei po poravimosi nusprendžia, kad nenori tam tikro gaidžio palikuonių, gali išstumti jo spermą. Tai atsitinka dažniausiai, kai gaidys yra pulke žemesnio rango ir kai yra tinkamesnis porininkas.
 12. Lesdamos lauke vištos gali orientuotis pagal saulę, kuri padeda jiems susirasti maisto, vandens, orientuotis laike.
 13. Vištos perėdamos kiaušinius kalbasi su dar neišsiritusiais viščiukais.
 14. Vištos mėgsta dulkių vonias. Toks maudymasis padeda apsisaugoti nuo parazitų ir išlaikyti plunksnų izoliaciją.
 15. Vištų kiaušiniai gali būti įvairios spalvos. Kiaušinio lukšto spalva daugiau susijusi su genetika ir mažiau su jos sveikata. Vištų veislė lemia kiaušinių spalvą. Rudi kiaušiniai kainuoja brangiau negu balti. Tikima, jog rudi kiaušiniai yra ekologiškesni, labiau organiški. Tačiau rudų ir baltų kiaušinių dažniausiai energetinė vertė ta pati.
 16. Natūralioje aplinkoje vištos gali išgyventi 5-10 metų.

Nuotraukoje Vaido Bataičio auginamas ITALŲ veislės gaidys.

Įdomūs faktai apie vištas. Ar žinojote?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų