Atvykstantiems iš Ukrainos su gyvūnais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad Lietuvoje laukiami iš Ukrainos pasitraukę piliečiai ir su augintiniais, jokių patikrinimų vykstantiems iš Lenkijos nėra (bendra ES teritorija). Tik labai svarbu užtikrinti, kad gyvūnai butų paskiepyti ir suženklinti. Kolegos lenkai kol kas informuoja, kad tuo rūpinasi. Sulaukėme klausimų ir idėjų dėl didesnio skaičiaus gyvūnų vežimo iš Ukrainos. Nekomerciniais tikslais gabenti gyvūnus augintinius kol kas nėra jokio apribojimo. Suprantame, kad būna įvairiausių situacijų, todėl pasirengę lanksčiai žiūrėti jeigu tai šeimininko augintiniai. Yra planų dėl gausesnio skaičiaus gyvūnų vežimo tvarkos. Tam reikia pasiruošti, bus nuspręsta vėliau, kai jau bus daugiau informacijos.

Besitęsiantys karo veiksmai Ukrainoje skaudžiai paliečia ne tik žmones, bet ir tūkstančius šioje šalyje esančių gyvūnų. Ukrainos žmonėms masiškai judant į Europos Sajungą (ES), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja apie lengvinamas augintinių iš Ukrainos įvežimo į Lietuvą sąlygas.

Lietuvą pasiekiantys gyvūnai augintiniai iš Ukrainos priimami ir neženklinti, taip pat ir nevakcinuoti nuo pasiutligės, be tinkamų veterinarijos dokumentų, be pasiutligės antikūnų titro.

Teritorinių VMVT padalinių atsakingi pareigūnai, gavę informaciją apie nevakcinuotą gyvūną augintinį iš Ukrainos, organizuos tokio gyvūno suženklinimą mikroschema, vakcinavimą nuo pasiutligės ir stebėseną 21 dieną gyvūno augintinio laikymo vietoje.

Gyvūnų augintinių įvežimo į ES pakeitimai taikomi išimtinai Ukrainos piliečiams, o ne juridiniams asmenims, kaip pardavėjai ar veisėjai – komercinio gyvūnų augintinių įvežimo į ES tvarka, kol kas, lieka nepakitusi.

Su gyvūnais augintiniais į Lietuvą atvykstantys Ukrainos piliečiai prašomi informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą elektroniniu paštu ukrainepets@vmvt.lt
Laiške praneškite:
– savo vardą ir pavardę
– savo telefoną,
el. pašto adresą*- vietos, kurioje apsistosite, adresą 
Gyvūno augintinio duomenis:
1. Gyvūno augintinio rūšį**2. Ženklinimo (mikroschemos) numerį***3. Skiepijimo nuo pasiutligės datą***
 
* Su Jumis susisieks VMVT teritorinio departamento specialistai.** Ši tvarka galioja tik pasiutligei imliems augintiniams – šunims, katėms ir šeškams.*** Jei gyvūnas augintinis nepaženklintas ar nepaskiepytas, VMVT specialistai padės atlikti šias procedūras.**** Jei nuo skiepo nepraėjo 21 diena, VMVT registruos, kur – laikinojoje apgyvendinimo vietoje ar specialiose vietose bus laikomas gyvūnas augintinis.DĖMESIO: karantino laikotarpiu 21 dieną neišleiskite gyvūno augintinio į lauką ir neleiskite kontaktuoti su kitais gyvūnais augintiniais.

VMVT informacija anglų kalba:

https://vmvt.lt/information_for_people_arriving_from_Ukraine_with_animals?language=en&fbclid=IwAR3baOyIIoblKhXGU4vyA3QPElDfQdsKkbdJ8nfuHSRUh7hE3wzj2SV0yKE

Atvykstantiems iš Ukrainos su gyvūnais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų