Baltijos šalių paukštininkystės deklaracija pasirašyta Latvijos paukščių festivalyje

Latvijos, Lietuvos ir Estijos veislinių paukščių organizacijos pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją. Numatyta, jog bus keičiamasi veislinių paukščių auginimo žiniomis ir patirtimi, paukščių veisimo medžiaga. Šalių augintojai įsipareigoja kartu palaikyti vieni kitus, dalyvauti ir rengti bendrus renginius. Baltijos šalyse ir Europoje populiarinti paukščių auginimą kartu.

„Festivalio metu pirmą kartą Latvijos istorijoje įvyko Baltijos šalių naminių paukščių augintojų asociacijų susitikimas, buvo puiki proga pamatyti visose trijose Baltijos šalyse veisiamus paukščius, taip pat susipažinti su jų veisėjais, gauti vertingos abipusės patirties ir naudingų patarimų“ – teigė festivalio organizatorė ir Latvijos veislinių paukščių ir smulkių gyvūnų organizacijos vadovė Katerina Kasatkina.

„Paukščių augintojai turi jungtis ir vienytis, tik veikdami kartu jie per trumpiausią laiką pasieks aukščiausius rezultatus. Keistis žiniomis, sukaupta patirtimi yra naudinga visiems“  – sakė „Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos“ vadovas Linas Petraška.

„Profesionali paukščių paroda, neišsivaizduojama be dalyvių ir paukščių iš kitų šalių. Visiems įdomu pamatyti kokie sparnuočiai auginami gretimose šalyse. Tikimės, jog šalių bendradarbiavimas leis ateityje surengti pačią įdomiausią paukščių ir gyvūnų bendrą parodą“ – „Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos“ prezidentas Ramūnas Naruševičius,

„Gera idėja vienytis ir organizacijoms remti viena kitą. Bendradarbiaudami daugiau sužinosime apie kiekvienos šalies nacionalines veisles, kylančias problemas ir klausimus paukštininkystėje, reikia skatinti ir populiarianti paukščių auginimą“ – antrino Estijos gyvybės mokslų universiteto profesorius, „Estijos paukščių augintojų asociacijos“ valdybos pirmininkas Aleksander Lember.

Vėliau po deklaracijos pasirašymo organizacijų vadovai sėkmės vardan į dangų paleido po taikos simbolį – baltą balandį.

Latvijos paukščių festivalyje buvo galima pamatyti ne tik naminių paukščių iš trijų šalių, bet ir įvairių kitų gyvūnų: triušių, ožkų, Latvijos mėlynųjų karvių. Veikė prekybos mugė, kurioje perkiaujama įvairiomis prekėmis: reikmenimis gyvūnams, skanėstais ir gėrimais, rankdarbiais, meno dirbiniais dekoruotais su paukščiais, įvairiais augalų sodinukais. Grojo gyva muzika, vyko pasirodymai su šunimis scenoje.

Artimiausi tarptautiniai renginiai. Estijos paukščių organizacija siūlo tęsti renginius su paukščiais ir kviečia lietuvių, latvių augintojus rugsėjo 11-13 dienomis į paukščių parodą Estijoje.

Informaciją paruošė Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija

Baltijos šalių paukštininkystės deklaracija pasirašyta Latvijos paukščių festivalyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų