2. Rimantas Lekeckas Šunskų fazanynas

Apsilankėme Šunskų fazanyne ne taip toli Marijampolės puiki vieta paukščių mylėtojams – tikras turistinis objektas. Draugijos nariams fazanyno įkūrėjas Rimantas Lekeckas pravedė ekskursiją. Nuo papasakotų istorijų ir pasakojimų šypsena nesitraukė nuo veidų. Kiek daug idėjų, kiek daug šaunių minčių, kiek daug entuziasmo!

Mums kaip paukščių augintojus visuomet domina kaip laikomi paukščiai. Labai patiko fazanyno koncepcija ir pats fazanynas. Auginama per 17 fazanų rūšių. Paukščiai gyvena apskritimo formos paukštidėje, kuri suskirstyta kaip pyragas į skyrius. Labai gerai išnaudojama vieta ir patogu lankytojams apžiūrėti, nes einama pro eksponatus ratu. Prie kiekvieno narvelio pasirūpinta informaciniu stendu, kad lankytojas susipažintų ir sužinotų daugiau. Nuo vėjo ir žvarbesnio oro, žiemos metu, paukščiams užtiesiami permatomi tentai. Žinoma, fazanyne įrengta ir moderni apšvietimo sistema. Kai kurių gyventojų buveinių sienos išpieštos piešiniais. Paukščiai čia ne tik eksponuojami, bet augina ir savo palikuonis.

Šunskų fazanynas – paukštidė apvalios formos.

Nors fazanai ne visi taip lengvai veisiasi ir yra įvairiausių niuansų. Atrodo, gyvena vyriškos lyties fazanas sau ramus, o atėjus pavasariui ir įleidus jam antrąją pusę, jis pašėlsta ir užuot priėjus iki santuokos, vien tik barniai. Gali toks gyvenimas nuvesti fazanų porą ir į pražūtį, jeigu pasimatymas užtruks. Erikas Doftartas mūsų draugijos fazanų sekcijos vadovas, tokiai rūšiai vienas iš patarimų būtų iš karto įleisti bent tris pateles, kad iš ramaus virtęs emocingas fazanas turėtų veiklos ir susigyventų.

Rimantas pasakojo, jog verslo iš paukščių nelabai įmanoma padaryti. Yra tekę jam parduoti jauniklių fazaniukų. Atvažiavo kartą, vaikas su tėvais užsitaupęs, susirinkęs pinigų ir nusprendęs įsigyti jauniklių. Kadangi buvo labai didelis ir ryžtingas prašymas parduoti – berniuko noras buvo išpildytas. Išvykus su pirkiniais, nuolat nepaleido mintis, kad vaikas rinko pinigėlius, taupė ir išleido juos paukščiams. Todėl praėjus laikui fazano įkūrėjas dar kartą paskambino tėvams ir padovanojo papildomą porą fazanų, kad jaunasis augintojas žengtų paukščių auginimo keliu.

Fazanai puošia net Šunskų herbą, kuriame trys tokie paukščiai simbolizuoja tikėjimą, viltį ir meilę. Visuomenei fazanynas atidarytas 2018 m. spalio 11 d. Nuolat auga ir plečiasi, pasipildo naujais gyventojais. Šalia fazanyno gyvena trys alpakos, kurioms vardus rinko mokinių bendruomenė. Taip pat atskirame narvelyje lankytojams kartas nuo karto pasirodo voverės „Gilė“ ir „Žaibas“. Šiuo metu naujausi fazanyno gyventojai  – jaukios ir meilios papūgos. Planuojama įkurti Šunskų silkių kasykla ir patiekalais vaišinti fazanyno svečius.

Prie pat fazanyno yra Šunskų parkas, kuriame vyksta įvairūs miestelio ir kiti organizuojami renginiai. Taip pat įrengtas ilgas „Kneipo terapijos pojūčių takas“. Veikia ir modernus viešasis tualetas. Visuomet lankytojų dėmesio sulaukia pažintinis pojūčių takas, kuriuo einama basomis kojomis per kelio „Via Baltika“, geležinkelio „Rail Baltica“ ir kitus paviršius, netgi stiklo šukes – pojūčiai nepakartojami.

Dėkojame Rimantui Lekeckui už nepaprastai įdomią eskursiją. Nuostabu, turėti tokį narį gretose, kurio pavyzdys, tikime, jog užkrės ne vieną paukščių augintoją. Linkime sėkmės įgyvendinant visus savo sumanymus! Kviečiame susidomėjusius apsilankyti fazanyne (darbo laikas ir kontaktai apačioje).

Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija

Šunskų fazanyno darbo laikas:
I,II – nedirbame
III-VI 11:00-19:00
VII 11:00-16:00
Dėl apsilankymo Šunskų fazanyne su edukaciniu pasakojimu prašome kreiptis tel. +370614 43086.
Dėl apsilankymo savaitgaliais ir darbo dienų vakarais prašome kreiptis tel. +370 654 42641.
Šunskų fazanyno adresas: Šunskai 69360, Marijampolės raj.

Į viršų