Paukščių paroda Kaune – savaitgalį

Šį savaitgalį Kaune kudakuos, gagens, burkuos, cypsės dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda. Prekybos miestelyje „Urmas“ bus galima paganyti akis į kelis šimtus išskirtinės išvaizdos sparnuočių – nuo mažyčio viščiuko iki didžiulio kalakuto.

Daugiau negu dvidešimt Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos paukštininkų pristatys Lietuvoje auginamas populiarias vištų, ančių, žąsų, kalakutų veisles ir keletą Europoje retų vištų veislių egzempliorių. Balandžius eksponuos balandininkai iš Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos, rašoma pranešime spaudai.

„Parodoje pamatysime sultonus – retas, didingas vištas su plunksnų kamuoliukais ant galvos, kurios vaikštinėjo net Osmanų imperijos soduose. Parodoje gagens ir vienintelė Lietuvoje išlikusi žąsų veislė – Lietuvos vištinė žąsis, kurios išsaugojimu rūpinasi Baisogalos institutas.

Lankytojų dėmesį visada prikausto Indijos bėgikės (greitosios antys), kurios dabar sulaukia vis daugiau populiarumo ir tarp augintojų. Bėgikės neskraido, bet labai dėslios ir puikios kiemo sanitarės – gaudo sraiges, varles, atsiradusius invazinius šliužus“, – pasakojo renginį organizuojančios draugijos vadovas Linas Petraška.

„Narveliuose bus galima pamatyti ir keletą Europoje oficialiai įteisintų lietuviškų dekoratyvinių balandžių veislių. Tarp jų – ir balandžiai kaip papūgos: trumpais snapais, įvairių spalvų. Parodoje bus pristatyta išskirtinio grožio Raimondo Rutkausko auginamų Lietuvos žuvėdrėlių veislės balandžių kolekciją“, – informavo „Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos“ prezidentas Ramūnas Naruševičius“.

Parodoje lankytojai galės susipažinti su paukščių savininkais gauti daugiau informacijos apie veisles, paukščių auginimą, susitarti dėl paukščių įsigijimo, nusipirkti mažų viščiukų ar inkubacinių kiaušinių perinimui. Norintys galės įsigyti vienintelį lietuvišką inkubatorių „InToJon“ ar „Adzida“ pašarų gyvūnijai.

Galėsime pamatyti bibliotekoje išsiritusius, vaikų labai mylimus ir jau gerokai ūgtelėjusius viščiukus iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pagynės padalinyje vykusios edukacijos vaikams „Kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis?“.

Paroda vyks balandžio 23 ir 24 dienomis prekybos miestelio „Urmas“ Vakarinės galerijos 5 salėje. Vaikams parodos lankymas nemokamas, suaugusiems – simbolinis 1 Eur.

Paukščių paroda Kaune – savaitgalį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų